Desať dôvodov, prečo používať systém rekuperácie Zehnder:

 1. Optimálny a optimalizovaný systém vetrania s rekuperáciou tepla
 2. Prvotriedne vetracie jednotky
 3. Optimalizácia vlhkosti entalpickými výmenníkmi
 4. Moderné filtre Zehnder pre zdravšie prostredie
 5. Hygienické rozvody – antibakteriálny a antistatický povrch
 6. Moderný vzhľad a vetranie bez prievanu
 7. Kvalitná montáž a uvedenie do prevádzky
 8. Zdravý vzduch vo vnútorných priestoroch
 9. Riešenie vhodné pre každý rozpočet
 10. Bezplatný návrh systému vetrania

Zehnder ponúka kvalitné riešenie vetrania budov, moderné rekuperačné jednotky, filtre aj antibakteriálne rozvody. Centrálne rekuperácie vhodné pre domy aj lokálne zariadenia pre jednotlivé miestnosti.  Presvedčte sa sami.

Ucelený systém vetrania s rekuperáciou tepla

Švajčiarska spoločnosť Zehnder je najväčším európskym výrobcom vetracích jednotiek s rekuperáciou tepla pre rodinné domy a byty s tradíciou už od r. 1968. Vyvíja, vyrába a dodáva nielen vetracie jednotky, ale ucelený systém s hygienickými rozvodmi vzduchu a dizajnovými mriežkami a ventilmi. Zladené, ľahko kombinovateľné prvky umožňujú kvalitnú inštaláciu pre maximálnu spokojnosť zákazníkov.

Prvotriedne vetracie jednotky

Jednotky Zehnder ponúkajú kvalitné vyhotovenie, maximálnu energetickú účinnosť, nízku spotrebu a výnimočne tichú prevádzku. Dosahujú až 95% rekuperáciu tepla. Ich prevádzka je bezstarostná, stačí len výmena filtrov. S moderným ovládaním prinášajú používateľom maximálny komfort. Najnovšia generácia jednotiek ComfoAir Q predstavuje technologickú špičku a bez preháňania možno povedať, že patrí k tomu najlepšiemu v odbore riadeného vetrania s rekuperáciou tepla.

Rekuperačné zariadenia ComfoAir Q

Rekuperácia ComfoAir Q prináša maximálny komfort, zdravé bývanie a úsporu nákladov. Neustály prívod čerstvého čistého vzduchu vďaka riadenému vetraniu s rekuperáciou tepla zabezpečuje maximálny komfort bývania, zlepšuje zdravie a šetrí náklady na vykurovanie.

Rekuperácia Zehnder

Optimalizácia vlhkosti entalpickými výmenníkmi

Vetracie jednotky Zehnder sú dodávané s unikátnym entalpickým výmenníkom, ktorý vďaka špeciálnym membránam dokáže z odvádzaného vzduchu odovzdávať do privádzaného vzduchu nielen teplo, ale až 73% vlhkosti. Tým výrazne znižuje riziko vysušenia vzduchu a zosychania drevených výrobkov v zimnom období. Zlepšuje odolnosť vetracej jednotky proti zamŕzaniu výmenníka. Umožňuje čistenie prepláchnutím vodou pre dlhodobo vysokú účinnosť rekuperácie. Patentovaná vrstva Microban® zaisťuje vysokú účinnosť rekuperácie a prenos čerstvého vzduchu bez pachov, nečistôt, mikróbov a plesní.

Unikátny výmenník tepla u jednotiek ComfoAir Q v tvare diamantu má mimoriadne veľkú odovzdávaciu plochu a dosahuje tak vyššiu účinnosť rekuperácie tepla, vlhkosti aj chladu. Variabilné výšky kanálikov zaisťujú rovnomerné prúdenie, nižšie tlakové straty a vďaka tomu menšiu spotrebu energie a hlučnosť. Entalpický výmenník zabezpečuje spätné získavanie tepla a vlhkosti

Moderné filtre Zehnder pre zdravšie prostredie

Originálne filtre Zehnder spĺňajú najprísnejšie kritériá novej normy „ISO ePM1“. Zabezpečia odstránenie tých najmenších častíc zo vzduchu a tým významne prispievajú k zdraviu. Sú výnimočne tesné, majú extra veľkú plochu a výnimočnú stabilitu. Zabezpečujú vysokú účinnosť vetracieho systému a ideálnu vnútornú klímu.

Štyri hlavné dôvody pre voľbu originálnych filtrov Zehnder:

 1. Efektívnejšia prevádzka ► nižšie prevádzkové náklady
 2. Menšia hlučnosť ► vyšší komfort bývania
 3. Čerstvý čistý vzduch ► lepšie zdravie
 4. Dlhšia životnosť ► menej častá výmena filtrov / nižšie náklady

Hygienické rozvody – maximálna čistota vzduchu

Jedine voľbou kvalitných vetracích jednotiek a rozvodov vzduchu získa zákazník vo svojom rodinnom dome to, čo od systému vetrania s rekuperáciou tepla očakáva = neustále čerstvý a čistý vzduch. Na rozdiel od vetracej jednotky sa rozvody zabudovávajú do stavby a po ich inštalácii je k nim obmedzený prístup. Preto treba rozvodom vzduchu venovať veľkú pozornosť.

Zehnder je prvým výrobcom, ktorý začal vyrábať vetracie rúrky s hladkým vnútorným povrchom Clinside. Patentovaný antibakteriálny a antistatický povrch Clinside výrazne znižuje usadzovanie prachu, zaisťuje čistú a hygienickú prevádzku. S „hviezdicovito“ navrhnutými rozvodmi vzduchu umožňuje aj po mnohých rokoch prevádzky ľahké a dôkladné čistenie. Je certifikovaný uznávaným nemeckým hygienickým inštitútom.

Moderný vzhľad a vetranie bez prievanu

Dizajnové mriežky a ventily Zehnder sa hodia do akéhokoľvek interiéru, diskrétne zakrývajú výstupy pre privádzaný a odvádzaný vzduch. Dodávajú sa v nerezovom prevedení alebo bielo lakované. Veľa z nich získalo ocenenie IF Product Design Award.

Záruka až 5 rokov

Systém komfortného vetrania Zehnder zaručuje najvyššiu funkčnosť a dlhoročnú životnosť. Zároveň zodpovedá všetkým súčasným aj budúcim požiadavkám a predpisom. Je tak kvalitné, že na všetky prvky komfortného vetrania Zehnder môžete získať predĺženú záruku 5 rokov – a to bez cenového navýšenia. Pridaná hodnota, ktorá sa Vám oplatí rovnako ako poskytovaný záručný a pozáručný servis.

Kvalitná montáž a uvedenie do prevádzky

Prvotriedny systém získate použitím výrobkov Zehnder, kvalitnej inštalácie a odborného návrhu systému. Kvalitný a ucelený systém ponúka maximálny komfort bývania.  Pre nás je najdôležitejšia výsledná spokojnosť zákazníkov.

Odborná technická podpora, zahŕňa:

 • poradenstvo pred montážou vrátane obhliadky priamo na stavbe
 • kvalitná inštalácia
 • správne uvedenie do prevádzky a vyregulovanie vetracieho
 • záručný a pozáručný servis
 • v prípade potreby dôkladné čistenie rozvodov vzduchu.

Toto všetko preškolenými autorizovanými a certifikovanými partnermi Zehnder.

Zdroj: https://www.geotherm.sk