Ak chcete vybrať nemrznúcu kvapalinu pre vykurovací systém, mali by ste zvážiť všetky výhody a nevýhody kvapalín na trhu.

Jedovaté etylénglykolové zlúčeniny sa môžu používať v uzavretých okruhoch bez veľkého rizika, ale ak je expanzná nádoba otvoreného typu, do systému použite neškodný propylénglykol.

Pri nízkoteplotnom vykurovaní tepelným čerpadlom je možné použiť teplonosnú kvapalina na základe ethylalkoholu.

Propylénglykol je drahší než etylén, ale je neškodný pre ľudí a zvieratá. Nemrznúca zmes na báze propylénglykolu sa môže používať bez obmedzenia vo všetkých otvorených a dvojkruhových vykurovacích systémoch.

Nakupujte nemrznúce kvapaliny od stabilných výrobcov, ktorí vám dodajú kvalitné nemrznúce kvapaliny a vedia zabezpečiť poradenstvo a servis.

Teplonosné kvapaliny do vykurovania.

Ak predajca ponúka nemrznúcu kvapalinu za príliš nízku cenu, môžete skontrolovať kvapalinu pomocou bežných metód: pretože falzifikáty obsahujú hlavne kyslý základ /sóda sa používa na testovanie/. Do malého množstvo kvapaliny pridajte štipku sódy a v prípade nástupu silnej chemickej reakcie je vysoká pravdepodobnosť, že sa jedná o falšovanú kvapalinu.

Zistite, či má produkt správnu hustotu popísanú vo vlastnostiach. Použite hustomer – zariadenie, ktoré meria hustotu kvapalín. Takto môžete zistiť percento vody v produkte. Pri meraní propylénglykolu by nemala byť hustota menšia ako 1,075 g / cm3. Ak je tento údaj nižší, kvapalina je pravdepodobne falšovaná.