Tepelné čerpadlo Vaillant geoTHERM pre vykurovanie a tepelné čerpadlo geoTHERM plus so zásobníkom na prípravu teplej vody

Nebuďte závislí na cenách energie. Využívajte také, za ktoré sa neplatí. Ušetrite na vykurovaní a ohreve teplej vody s tepelným čerpadlom. Miera úspory sa v porovnaní s plynovým alebo elektrickým kotlom pohybuje v rozmedzí od 40 do 60 %. A to už stojí za zváženie, nemyslíte?

Tepelné čerpadlá nie sú len výsadou novostavieb. Jednoducho ich využijete aj pri rekonštrukciách, pretože sa dajú pripojiť už k existujúcej vykurovacej sústave. Pre tepelné čerpadlá sú najvhodnejšie nízkoteplotné systémy, ale možno ich spojiť aj s klasickým radiátorovým vykurovaním, avšak s maximálnou prevádzkovou teplotou do 55°C.

Neplaťte za to, za čo nemusíte

Investícia do tepelného čerpadla nie je zbytočná, hoci počiatočné náklady sú o niečo vyššie. Vložené peniaze sa vám však vrátia už v priebehu pár rokov. V porovnaní s vykurovaním tradičnými spôsobmi sú totiž tepelné čerpadlá až o 2/3 úspornejšie. Pre svoju prevádzku potrebujú len 25 % elektrickej energie, zvyšok dokážu získať z okolitého prostredia. Ak budú ceny energií akékoľvek, vďaka tepelnému čerpadlu budete mať až 75 % energie vždy bezplatne. Tepelné čerpadlá sú navyše priaznivé k životnému prostrediu, jednoducho sa obsluhujú a sú zárukou vysokej účinnosti a dlhej životnosti. Začnite čerpať energiu z prírody prostredníctvom tepelných čerpadiel geoTHERM značky Vaillant.

 

Maximálna efektívnosť, minimálna hlučnosť

Tepelné čerpadlo geoTHERM VWL S typu vzduch/voda využíva na získavanie tepelnej energie na kúrenie vzduch. Pracovať môže už s minimálnou teplotou vzduchu -20°C. Pre dni s extrémne nízkymi teplotami je v čerpadle zabudovaná 6 kW elektrická špirála ako prídavné vykurovanie. Vnútorná a vonkajšia jednotka tohto tepelného čerpadla tvoria dokonalý výkonný systém. Tento systém možno realizovať bez obmedzení, montáž je jednoduchá a rýchla. Vonkajšia jednotka zaberá v záhrade len minimum priestoru a vďaka svojmu dizajnu ocenenému prestížnou cenou Dizajn Award perfektne splynie s okolitým prostredím. Z hľadiska hluku patrí geoTHERM VWL S k najtichším výrobkom vo svojej triede na trhu. Dosahuje maximálnu hlučnosť okolo 50 dB(A), čo je porovnateľné napríklad s umývačkou riadu.

 

Na vykurovanie i chladenie

Tepelnú energiu na kúrenie môžete získavať nielen zo vzduchu, ale aj z pôdy. A to s tepelným čerpadlom geoTHERM VWS typu zem/voda prostredníctvom plošného alebo vertikálneho kolektora. Zem totiž patrí k najstabilnejším zdrojom tepla, pretože už pri minimálnej hĺbke 80 cm nezamŕza. Tepelné čerpadlo geoTHERM VWS je schopné ohriať vykurovaciu vodu až na 62 °C a pracuje pri teplotách zdroja od –10°C. V prípade, že má integrované pasívne chladenie, poslúži vám okrem vykurovania počas zimy aj na chladenie v priebehu letných mesiacov. Tepelné čerpadlá značky Vaillant využívajú tie najmodernejšie technológie, ako sú scroll kompresor s 10 ročnou zárukou, ekologické chladivo či elektrická špirála. Ak ich skombinujete so 175 l nerezovým zásobníkom teplej vody, získate kompaktné riešenie prípravy teplej vody s minimálnymi nárokmi na priestor a inštaláciu.

Pre získanie bližších informácii nás kontaktujte na adrese info@zeleneenergie.sk alebo telefonicky na +421 917 333 808.

Zdroj: VAILLANT