Kompaktná vetracia jednotka LWZ 304 SOL od STIEBEL ELTRON bola certifikovaná ako „Passivhaus geeignete Komponente“ (Komponenty určené pre pasívne domy). Hodnoty namerané Inštitútom pre pasívne domy Dr. Feist kvalifikujú kompaktnú vetraciu jednotku od technologického lídra ako jednu z najefektívnejších produktov na trhu. Rozhodujúci ukazovateľ efektívnosti spätného získavania tepla je s hodnotou 87,5 % zreteľne vyšší ako pri všetkých ostatných certifikovaných zariadeniach tohto typu.

V jednotke LWZ 304 je integrovaný krížový protiprúdový výmenník tepla, tepelné čerpadlo vzduch│voda a zásobník teplej vody (235 litrov). Vysoká kvalita vyhotovenia sa odráža aj na extrémne nízkych stratách energie zásobníka teplej vody. Popri centrálne kontrolovanom vetraní budovy disponuje multifunkčné zariadenie aj funkciami vykurovania, chladenia a prípravy teplej vody. Zariadenie umožňuje aj pripojenie solárnej inštalácie a regulácia je štandardnou súčasťou dodávky.

„Produkty, ktoré disponujú Certifikátom pre pasívne domy, sú testované na základe jednotných kritérií, porovnateľné na základe jednotných ukazovateľov a majú excelentnú energetickú účinnosť. Ich použitie značne uľahčuje projektantovi jeho úlohu a výrazne prispieva k zabezpečeniu dokonalej funkcie stavaného pasívneho domu,“ vysvetľuje Prof. Dr. Wolfgang Feist, zakladateľ inštitútu, ktorý udeľuje tieto certifikáty.

Tepelné čerpadlo STIEBEL ELTRON LWZ 304 SOLVýkonnosť, efektivita a vzhľad charakterizujú zariadenie LWZ 304 SOL. „Samotná koncentrácia technických zariadení budovy v jednom kompaktnom zariadení zohľadňuje súčasný vývoj, v rámci ktorého sa prestavované priestory stávajú čoraz cennejšie,“ hovorí Ing. Thomas Mader, obchodný riaditeľ obchodného zastúpenia značky STIEBEL ELTRON v Rakúsku. „Okrem toho je potrebné zohľadniť, že sa tieto kompaktné zariadenia len sporadicky inštalujú do pivníc, spravidla sú inštalované do multifunkčných priestorov, ktoré sú využívané aj na iné účely čo spôsobuje, že je technika často vnímaná aj vizuálne. Preto aj vzhľad zariadenia musí odpovedať vysokému štandardu výrobku.“ Ocenenie za dizajn „red dot award“, ktoré kompaktná jednotka obdržala, spĺňa vysoké požiadavky, ktoré nemecká firma kladie na svoje produkty aj v tejto oblasti.

Tepelné čerpado Stiebel Eltron LWZ 304/404 SOL

 • Kompaktné zariadenie s funkciami vetrania, vykurovania, prípravy teplej vody a chladenia
 • Jednoduchá intuitívna obsluha vďaka zobrazovaniu nekódovaných hlásení
 • Vetranie so spätným získavaním tepla až do 90 %
 • Možnosť kombinácie so solárnym zariadením
 • Možné diaľkové ovládanie prostredníctvom obslužnej jednotky FES Komfort
 • Stabilná, hlukovo optimalizovaná konštrukcia krytu
 • Zabudované vysoko účinné obehové čerpadlo vykurovania
 • Kvalitná tepelná izolácia
 • Ergonomické usporiadanie obslužnej jednotky
 • Vstavané vysoko úsporné obehové čerpadlo vykurovania
 • Prepravné úchyty na zadnej stene prístroja
 • Integrovaný zásobník teplej vody pre množstvá zmiešanej vody do 375 litrov pri 40 °C

Zdroj: STIEBEL ELTRON